Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu İletişim

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Adres

 2.Organize San.Bölge Kahraman Maraş yolu üzeri, No:8 Başpınar GAZİANTEP

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Telefon

 (342) 337 40 40

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Faks

+90 342

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu E Mail

kutayfer@tatgroup.com.tr

 


Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

Gaziantep


Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

Belçika Krallığı’nın Türkiye’nin çeşitli illerinde temsilcilikleri bulunmaktadır. Belçika BüyükelçiliğiBelçika Konsolosluğu ve Belçika Fahri Konsoloslukları Belçika Krallığına seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemleri ve Türkiye’de ikamet eden Belçika vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda destek sunmaktadır.

Belçika Konsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden Belçika vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır. Belçika Konsolosluğu aynı zamanda Belçika dışında ikamet eden ülke vatandaşlarının haklarını korumak ve bu kişilere rehberlik etmek ile yükümlüdür. Devamı....


Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Fahri Konsolos

Kutayfer Memiş

Fahri Konsolos

---

 

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

Belçika vize başvuru formu ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız


Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Turistik Vize talep dilekçesi örneği aşağıdaki gibidir;

 

BELÇİKA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE
ANKARA


Ülkenize ../../…. İle ../../…. tarihleri arasında turistik amaçla seyahat etmeyi planlamaktayım. Seyahatim süresince oluşacak tüm masraflarım(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) tarafımdan karşılanacaktır. Seyahatim bitince ülkenizden ayrılacağımı taahhüt ve garanti ederim. Tarafıma gerekli vizenin verilmesini rica ederim.

Saygılarımla.....


Ticari vize talep dilekçesi için aşağıdaki gibidir;

 

BELÇİKA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE

ANKARA

 

Şirketimizin satış müdürü Bay/Bayan………………………….. ülkenizdeki iş ortağımız olan …………… firması ile iş görüşmesi ve çalışma alanımızla ilgili araştırma yapmak üzere ../../... & ../../..... tarihleri arasında ülkenizi ziyaret edecektir. 
…………’in seyahati süresince oluşacak tüm masrafları(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) şirketimiz tarafından karşılanacaktır. Satış müdürümüz seyahati bitince ülkenizden ayrılacaktır. Kendisi için gerekli vizenin verilmesini rica ederiz.

 

Saygılarımızla……


Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Resmi Tatiller 2017

 

1.Ocak Yılbaşı
17.Nisan Lundi de Paques
1.Mayıs İşçi Bayramı
25.Mayıs Ascension
26.Mayıs Ascension
5.Haziran Lundi de Pentecote
26.Haziran Ramazan Bayramı
27.Haziran Ramazan Bayramı
21.Temmuz Belçika Ulusal Bayramı
1-4 Eylül Kurban Bayramı
29.Ekim Cumhuriyet Bayramı
22-25 Aralık Noel
 

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

Belçika vizesi başvurularında,  Belçika Konsolosluğu ve Belçika Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Belçika vizesi başvuruları için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde,Belçika Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.  

Belçika vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Belçika vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Belçika seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Belçika vizesi başvurusu,  Belçika vize reddi ile neticelenebilmektedir. Devamı.....

 

 

 

Belçika Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: turkey.diplomatie.belgium.be