Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Belçika Dışişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen bir diğer dış temsilciliktir. Fahri Konsolosluk olması nedeni ile sadece Belçika vatandaşlarına yönelik işlem almaktadır.

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu İletişim

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Adres

2.Organize San.Bölge Vali Muammer Güler Blv No:25 Başpınar GAZİANTEP

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Telefon

(342) 337 40 40

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu E Mail

kutayfer@kutayfer.com

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

Gaziantep

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

Belçika Krallığı'nın Türkiye'nin çeşitli illerinde temsilcilikleri bulunmaktadır. Belçika Büyükelçiliği, Belçika Konsolosluğu ve Belçika Fahri Konsoloslukları Belçika Krallığına seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemleri ve Türkiye'de ikamet eden Belçika vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda destek sunmaktadır.

Belçika Konsolosluğu, Türkiye'de ikamet eden Belçika vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır. Belçika Konsolosluğu aynı zamanda Belçika dışında ikamet eden ülke vatandaşlarının haklarını korumak ve bu kişilere rehberlik etmek ile yükümlüdür. Devamı....

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

Belçika vize başvuru formu ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Turistik Vize talep dilekçesi örneği aşağıdaki gibidir;

BELÇİKA BÜYÜKELÇİLİĞİ'NE
ANKARA


Ülkenize ../../.. İle ../../... tarihleri arasında turistik amaçla seyahat etmeyi planlamaktayım. Seyahatim süresince oluşacak tüm masraflarım(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) tarafımdan karşılanacaktır. Seyahatim bitince ülkenizden ayrılacağımı taahhüt ve garanti ederim. Tarafıma gerekli vizenin verilmesini rica ederim.

Saygılarımla.....

Ticari vize talep dilekçesi için aşağıdaki gibidir;

BELÇİKA BÜYÜKELÇİLİĞİ'NE

ANKARA

Şirketimizin satış müdürü Bay/Bayan .... ülkenizdeki iş ortağımız olan .... firması ile iş görüşmesi ve çalışma alanımızla ilgili araştırma yapmak üzere ../../... ../../..... tarihleri arasında ülkenizi ziyaret edecektir.
.....'in seyahati süresince oluşacak tüm masrafları(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) şirketimiz tarafından karşılanacaktır. Satış müdürümüz seyahati bitince ülkenizden ayrılacaktır. Kendisi için gerekli vizenin verilmesini rica ederiz.

Saygılarımızla

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Resmi Tatiller 2023

1 OcakYeni Yıl
13 MartServis Muafiyeti
10 NisanPaskalya
21- 23 NisanRamazan Bayramı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (sadece Ankara)
1 MayısEmek ve Dayanışma Günü
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
28 Haziran 1 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzMilli Birlik ve Demokrasi Günü
21 TemmuzBelçika Ulusal Bayramı
30 AğustosZafer Bayramı
29 EkimCumhuriyet Bayramı
11 KasımTüm Azizler Günü
25 AralıkNoel
31 AralıkYeni yıl arifesi

 

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

Belçika vizesi başvurularında, Belçika Konsolosluğu ve Belçika Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Belçika vizesi başvuruları için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde,Belçika Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.

Belçika vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Belçika vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Belçika seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Belçika vizesi başvurusu, Belçika vize reddi ile neticelenebilmektedir. Devamı.....