Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Adres
Gaziosmanpaşa Bul. Batı İş Merkezi No:10/1 K:6 D:607 Alsancak İZMİR

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Semt
Konak

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Telefon
+90 232 4634769

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Faks
 +90 232

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu E Mail
belgium@ozture.com

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Balıkesir, Çanakkale

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

Belçika Krallığı’nın Türkiye’nin çeşitli illerinde temsilcilikleri bulunmaktadır. Belçika Büyükelçiliği ve Belçika Konsolosluğu Belçika Krallığına seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemleri konusunda yetkili kurumlardır. Belçika Fahri Konsolosluğu İzmir Türkiye’de ikamet eden Belçika vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda destek sunmaktadır.

Belçika Fahri Konsolosluğu izmir, Türkiye’de ikamet eden Belçika vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır. Belçika Konsolosluğu aynı zamanda Belçika dışında ikamet eden ülke vatandaşlarının haklarını korumak ve bu kişilere rehberlik etmek ile yükümlüdür. Devamı....

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

Belçika vize başvuru formu ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız


Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Turistik Vize talep dilekçesi örneği aşağıdaki gibidir;

BELÇİKA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE
ANKARA


Ülkenize ../../…. İle ../../…. tarihleri arasında turistik amaçla seyahat etmeyi planlamaktayım. Seyahatim süresince oluşacak tüm masraflarım(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) tarafımdan karşılanacaktır. Seyahatim bitince ülkenizden ayrılacağımı taahhüt ve garanti ederim. Tarafıma gerekli vizenin verilmesini rica ederim.

Saygılarımla.....


Ticari vize talep dilekçesi için aşağıdaki gibidir;

BELÇİKA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE

ANKARA

Şirketimizin satış müdürü Bay/Bayan………………………….. ülkenizdeki iş ortağımız olan …………… firması ile iş görüşmesi ve çalışma alanımızla ilgili araştırma yapmak üzere ../../... & ../../..... arasında ülkenizi ziyaret edecektir. 
…………’in seyahati süresince oluşacak tüm masrafları(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) şirketimiz tarafından karşılanacaktır. Satış müdürümüz seyahati bitince ülkenizden ayrılacaktır. Kendisi için gerekli vizenin verilmesini rica ederiz.

 

Saygılarımızla……

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Resmi Tatiller 2021

1 OcakYeni Yıl
13 Mart Servis Muafiyeti
13 NisanPaskalya 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (sadece Ankara)
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
25-26 MayısRamazan Bayramı
1 Haziranİsa'nın Göğe Yükseliş Günü
15 TemmuzMilli Birlik ve Demokrasi Günü
21 Temmuz Belçika Ulusal Bayramı
31 Temmuz-3 AğustosKurban Bayramı
30 AğustosZafer Bayramı
29 EkimCumhuriyet Bayramı
11 Kasım Hizmet Muafiyeti (sadece İstanbul)
25 AralıkNoel
31 Aralık Hizmet Muafiyeti


Belçika Konsolosluğu Vize Reddi

Belçika vizesi başvurularında,  Belçika Konsolosluğu ve Belçika Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Belçika vizesi başvuruları için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde,Belçika Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.  

Belçika vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Belçika vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Belçika seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Belçika vizesi başvurusu,  Belçika vize reddi ile neticelenebilmektedir. Devamı.....

Belçika Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: turkey.diplomatie.belgium.be